Przemoc rówieśnicza, a nowe technologie.
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Chorzowie zaprasza nauczycieli, rodziców, wychowawców, psychologów, pedagogów i dyrektorów do udziału w seminarium edukacyjnym on-line pt.:
„Przemoc rówieśnicza, a nowe technologie”
Termin : 12.06.2023r.
Miejsce : Platforma Zoom
Czas trwania : 16.00 – 18.45

Program wydarzenia:
– Zapobieganie i interwencja w sytuacji przemocy rówieśniczej – o konieczności współpracy nauczycieli i rodziców.
Prelegent: mgr Jakub Kołodziejczyk
– Używanie i nadużywanie nowych technologii przez dzieci i młodzież – profilaktyka od najmłodszych lat.
Prelegent: dr Magdalena Rowicka.
– Co warto wiedzieć o cyberprzemocy? Wykład dla rodziców i nauczycieli na temat ochrony bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Prelegent: mgr Marta Wojtas
Udział w szkoleniu jest nieodpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 09.06.2023r.
Kilka dni przed wydarzeniem uczestnicy otrzymają link do platformy Zoom, który umożliwi udział w seminarium.
mgr Jakub Kołodziejczyk
Magister psychologii, doktor nauk humanistycznych
w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim (Instytut Spraw Publicznych) i kieruje Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „Sophia”. Prowadzi zajęcia o tematyce psychologicznej dla nauczycieli, wychowawców, psychologów i pedagogów, autor i realizator warsztatów poświęconych: systemowej profilaktyce, radzeniu sobie z zachowaniami agresywnymi uczniów, tworzeniu systemów zapobiegania agresji i przemocy w szkole, dyscyplinie w klasie
i wielu innych. Współautor programu profilaktyki selektywnej Program Nauki Zachowania. Autor artykułów i książek poświęconych problematyce profilaktyce, promocji zdrowia, agresji i przemocy w szkole i pracy nad dyscypliną w klasie.
dr Magdalena Rowicka
Jest psychologiem, pracownikiem Instytutu Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Jej badania koncentrują się wokół tematyki związku używania technologii (internetu, gier komputerowych ale i ogólnie urządzeń cyfrowych) z dobrostanem psychicznym w grupie zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.
W 2020 i 2022 roku realizowała badania „Brzdąc w sieci” i „Brzdąc w sieci 2.0”. W latach 2023 – 2024 pokieruje kolejnym projektem dotyczącym tematyki używania urządzeń cyfrowych przez małe dzieci – „Brzdąc w sieci 3.0”.
mgr Marta Wojtas
Psycholożka, trenerka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego i Studium Komunikacji Międzykulturowej Uniwersytetu w Tampere w Finlandii. W trakcie Studium Psychoterapii w podejściu psychodynamicznym w Laboratorium Psychoedukacji. Od 2007 roku związana zawodowo z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, gdzie koordynuje prace Poradni Dziecko w Sieci, prowadzi konsultacje rodzicielskie, wspierając dobre rodzicielstwo cyfrowe oraz grupy rozwojowe dla młodzieży i dorosłych. Współpracuje z telefonami zaufania 116 111 i 800 100 100. Realizuje działania edukacyjne, szkoląc profesjonalistów.